Minimalistické interiéry – proč jsou tak módní?
Co je minimalismus? Otázka se nezdá být složitá, zajisté všichni víme toho o minimalismu celkem dost, a přesto je pro nás tak těžké jej pak přenést do svých domovů a bytů. Proč? Protože minimalismus v interiérech vyžaduje zbavit se všeho, co nepotřebujeme a co milujeme, tedy ozdob, dekorací a barev, které v tomto případě zahlcují prostor. Ovšem minimalismus neznamená jen jednoduché tvary nábytku a omezené množství doplňků, které vystavujeme. Je to mnohem víc. Minimalismus je způsob myšlení, života a jednání. Je to trend, který je po mnohé tolik významný, jelikož znamená zklidnění a zpomalení, což je v dnešní době velmi cenné.
Předpokládá se, že tento styl byl inspirován zenovou filozofií. Japonští mniši navrhli své místnosti tak, aby mohli meditovat v klidu a žít v souladu s hlavními principy zenu. Jelikož minimalismus není jen styl aranžmá, ale také životní styl, je stále velmi oblíbený a často proniká i do našeho každodenního života.
V tomto článku:
1. Nebojte se minimalistického interiéru!
2. V minimalismu je harmonie – interiér ve stylu, který upoutá
3. Prostor plný jednoduchých tvarů
4. Bílé stěny a okna bez těžkých závěsů budou dokonalým pozadím pro jednoduché designové prvky.
6. Světlé barvy – první krok k minimalistickému interiéru
7. Minimalistické aranžmá - výhody a nevýhody
Nebojte se minimalistického interiéru!
Pokud přemýšlíte, zda není minimalismus příliš nevlídný, chladný a surový na to, abyste jej použili při zařizování bytu, využijte inspiraci našich odborníků. Moderní minimalistickým způsobem zařízené prostory mohou být opravdu funkční, krásné a útulné. Jakým způsobem je zařídit, když si nejste úplně jistí? Jaké se k zde hodí doplňky, a jaké materiály se v minimalistickém trendu nejčastěji používají! Využijte inspirace, které jsme pro vás připravili, inspirujte se našimi tipy a galerií fotografií! Minimalistický obývací pokoj, minimalistická kuchyně, koupelna nebo předsíň – to je skutečný hit v současném interiérovém designu.
V minimalismu je harmonie – interiér ve stylu, který upoutá
Minimalismus v aranžmá přesně definuje pravidla, kterými se řídit při zařizování interiéru. Zaprvé jednoduchost a funkčnost. Dále světlé barvy – nejčastěji je to bílá, jednotné povrchy, přirozené světlo, velký volný prostor, jednoduchý nábytek a nábytkové příslušenství, bydlení bez zbytečných doplňků a zbytečných dekorací. To vše je vlastně základem stylingu. Všechny prvky výbavy a také materiály použité při aranžmá by měly působit harmonickým a uspořádaným dojmem.
Této harmonii v bydlení můžete dosáhnout, pokud se všechny prvky budou vzájemně doplňovat v rámci interiéru, budou účelné a funkční, a především nezahltí prostor svou dekorativností. Tento styl se vyznačuje pravidlem - „méně je více“. Pokud tedy chcete, aby ve vaší domácnosti vládl tento moderní minimalistický styl – při výběru vybavení držte se tohoto pravidla.
Prostor plný jednoduchých tvarů
Je důležité, aby byl minimalistický nábytek harmonicky kombinován s ostatními prvky výzdoby – měl by mít nejen jednoduché tvary, ale také být elegantní, vkusný a bez přebytečných předmětů vystavených venku. Ty by měly být uloženy ve skříních, šuplících nebo uzavřených policích. Jaký nábytek je nejlepší do minimalistického interiéru? Ten s jednoduchými, jednotnými tvary a barvami. Nenápadné a rovnoměrné splývající s pozadím. Nábytek bez dekorativních prvků, jako jsou ozdobné knoflíky nebo úchytky, nábytkové nohy a ozdobné frézování.
Bílé stěny a okna bez těžkých závěsů budou dokonalým pozadím pro jednoduché designové prvky.
Interiéry by měly být uspořádány v tlumených, světlých barvách. Být plné přirozeného světla a minimalismu. Ideální je volit přírodní, světlé materiály. Díky tomuto bydlení v minimalistickém stylu je jednoduché, ale elegantní a funkční. I když se minimalisticky zařízené prostory mohou zdát strohé, ve skutečnosti jsou útulné a pohodlné.
Minimalismus v aranžmá interiéru je často spojován se světlými barvami. V moderních variantÁch jej lze nalézt i v tmavších odstínech. Minimalismus se vyznačuje harmonií a uspořÁdÁním , a to i v případě použití tmavších barev, jako je černá nebo šedá.
Jednoduchost v minimalistickém aranžmá! Co víme o minimalistickém stylu bydlení?
Minimalismus je založen na jednoduchých formách a pravidelných geometrických tvarech. Čela nábytku jsou zbavena dekorací, frézování a ozdobných úchytek. Všudypřítomná jednoduchost, světlé barvy, okna, které vpouští přirozené světlo do místnosti, dělají interiér větším a prostornějším.
Minimalismus v interiérech je definován absencí ozdob, dekorací a doplňků. Měli bychom volit vybavení a materiály, které nám umožní zařídit naše interiéry co nejjednodušším způsobem. V ideálním případě si představte, že cokoliv, co používáte méně než jednou týdně, nemělo by být vidět. Můžete to schovat do jedné ze skříní. Soustřeďte se pouze na to, co potřebujete. To je dobrý výchozí bod pro provádění změn v rámci interiéru.
Detaily v minimalistických interiérech, promyšlená řešení, která budou skvěle fungovat v decentním prostoru
Musí být minimalistické aranžmá zcela bez dekorací? Ne. Vyplatí se vám však zachovat střídmost co se týče ozdob, a zaměřit se na jemné a jednoduché dekorativní prvky. Můžeme zvolit jeden prvek, který dodá interiéru charakter a zdůrazní jeho styl. Zajímavým řešením jsou jednoduché geometrické obrázky nebo figurky. Můžete jej rovněž ozdobit pomocí několika fotografií. Vyplatí se však omezit jejich množství na nezbytné minimum.
Minimalismus je extrémně náročný styl, ale při dobrém uspořádání vytváří neobvyklé prostory, které se vám neokoukají ani po letech. V tomto typu interiéru se vyplatí zaměřit se na jednotnost a barevnou konzistenci. Je dobré, aby se jednotlivé místnosti vzájemně propojovaly.
Chceme-li spojit minimalismus s tradičním dekorem, můžeme použít výraznou grafiku na stěnách nebo dekorativní ale přesto užitečné předměty, jako jsou hodiny nebo mísy na ovoce. Můžete také experimentovat s jemnými textury na jednotných površích.
Světlé barvy – první krok k minimalistickému interiéru
Co nás napadne jako první, když mluvíme o minimalismu v interiérovém designu? Světlé barvy a dobře osvětlené pokoje. Decentní pastelové barvy mají mnoho výhod. Na stěnách, podlahách a nábytku umocní pocit většího prostoru, pořádku v interiérech. Bude z nich vyzařovat klid a harmonie, které naplní každého, kdo vstoupí do místnosti.
Jednoduché aranžmá je perfektním řešením pro lidi, kteří si cení pořádku, a to jak ve svém okolí, tak i v životě.
Místnost, v níž dominuje bílá, béžová nebo světle šedá barva, je kvintesencí minimalismu. Doplněný jednoduchým nábytkem, jemnými doplňky a přirozeným světlem potěší svou jednoduchostí a udělá, že celek ať úsporný a jednoduchý, získá útulný charakter a funkčnost.
Pamatujte! Minimalismus v interiérech nemá rád přepych a okázalost. Barvy by neměly být dominantní, ale lze jimi rozbít tradiční barevné schéma.
Nebojte se, že příliš mnoho bílé nebo béžové barvy způsobí, že prostor bude působit fádně, stroze nebo příliš formálně. Kombinace barev s několika doplňky, přidaní zajímavé formy či textury může vytvořit originální aranžmá, věrné klasickému minimalismu v jeho klasické formě.
Minimalistické aranžmá - výhody a nevýhody
Hlavní výhodou minimalistického aranžmá je jeho snadná údržba. Absence bibelotů, dekorací a doplňků nehromadí prach. Uzavřené úložné prostory vám pomůžou snadno uspořádat věci. Pozitivním aspektem, obzvlášť pro osoby trpící alergií, bude navíc absence četných textilií, jako jsou koberce, polštáře nebo těžké závěsy.
Interiér v minimalistickém stylu působí pozitivním dojmem jak na členy domácnosti, tak hosty. Uklidňuje a uvolňuje, a jeho přirozený, harmonický vzhled, který se projevuje v každém detailu, napomáhá uvolnit se.
Více produktů, díky kterým si zařídíte svou domácnost dle vysněného stylu aranžmá, jsme pro Vás připravili v našem internetovém obchodě BauMax.
NECHTE SE INSPIROVAT!
Nábytek na míru – kdy je nejlepší čas se rozhodnout?
Práce z domova - volíme pohodlnou kancelářskou židli