Nejlepší zahradní trampolína - na co si dát pozor při jejím výběru?
Přemýšlíte, jak povzbudit svou rodinu a hlavně děti, aby byli aktivnější a trávili více času venku? Díky venkovní trampolíně zajistíte dětem spoustu zábavy na čerstvém vzduchu. Navíc je to ideální způsob, jak zlepšit jejich fyzickou kondici a pohybovou koordinaci. Všichni víme, že děti mají nevyčerpatelnou energii, takže když si hrají na domácím pískovišti nebo klouzají ze zahradní skluzavky a časem je to omrzí, trampolína na zahradu bude skvělým prvkem vybavení domácího hřiště, a osloví každé dítě. Děti na ní mohou nejen skákat, ale také na ní mohou trávit čas kreslením, odpočinkem či hraním, protože skákací plocha je měkká a může být tak bezpečným místem zábavy pro menší děti na vaší zahradě, a nahradí zahradní domky, ve kterých si děti tak rádi hrají.
Na trhu je k dispozici mnoho modelů různých velikostí, které mají různý průměr skákací plochy, větší či menší počet pružin, ochrannou síť ale i žebřík. Jak vybírat trampolínu? Při výběru té nejlepší trampolíny pro vás, vezměte v ohled model, který bude vhodný a bezpečný pro použití nejen pro děti, ale i dospělé. Obzvlášť pokud jej používají dětí, ochranná síť a kryt pružin je samozřejmostí. Často vybíráme venkovní trampolíny jen z ohledu na jejich cenu, ovšem v případě nejlepších trampolín poměr cena kvalita je vždy rovný. Nejlepší trampolíny na trhu mají větší počet pružin, kvalitní materiál odrazové plochy odolný vůči UV záření, vnitřní ochrannou síť až k zemi, žebřík a nohy ve tvaru U. V tomto článku se vám pokusíme usnadnit výběr kvalitní a odolné trampolíny na zahradu a do bytů, aby byla zcela bezpečná, protože to co děti potřebují, je skvělá zábava!
V tomto článku:
1. Jaká trampolína bude nejlepší? Na co si dát pozor při výběru?
2. Konstrukce a průměr trampolíny
3. Zahradní trampolína - jaký materiál
4. Trampolína - maximální zatížení konstrukce
6. Jaká zahradní trampolína - malá nebo velká?
Jaká trampolína bude nejlepší? Na co si dát pozor při výběru?
Zahrada je místem, kde často pořizujeme prvek vybavení, jakým je trampolína. Pokud máte dostatek místa na její umístění, a teprve zvažujete její koupi, vyplatí se zvážit nejen cenu trampolíny, ale především kvalitu nabízeného vybavení, bezpečnostní prvky, náhradní díly ale i záruční dobu. Na internetu najdete mnoho žebříčků hodnocení trampolín, ale měli byste se zaměřit na to, zda zařízení splňuje všechny potřebné bezpečnostní normy. Vyplatí se zkontrolovat, z čeho je vyroben rám, jaké je maximální zatížení trampolíny, zda jsou pružiny a konstrukce trampolíny zesílené, pozinkované nebo galvanizované. Tyto vlastnosti ovlivňují bezpečnost používání a pevnost trampolíny. Je dobré zkontrolovat, zda je materiál skákací plochy opatřen ochranou proti UV záření, a také odolný vůči dešti či jiným škodlivým povětrnostním vlivům. Samotný průměr trampolíny, výška ochranné sítě, její maximální zatížení a účel trampolíny jsou spíše individuální záležitostí. Je velmi důležité pamatovat na to, že cena výkon musí být adekvátní. Proto se někdy vyplatí připlatit si za produkt od renomované firmy, která má dlouhou záruku, než kupovat nejlevnější modely od výrobců, kteří takové výhody neposkytují.
Konstrukce a průměr trampolíny
Vhodná konstrukce je schopna zajistit dostatečnou stabilitu při skákání. Zejména zahradní trampolíny pro děti musí mít vhodnou a bezpečnou konstrukci. Důležité je, z jakého materiálu jsou trubky vyrobeny a zda má trampolína stabilní dvojité nohy. Dvojité nohy zajišťují vysokou stabilitu při zábavě. Standardní zahradní trampolína má 3 až 6 nohou. Je lepší, pokud mají větší průměr, co zajistí odpovídající pevnost. Pro větší velikosti by dobrá trampolína měla mít nohy ve tvaru písmena U, aby byla zajištěna větší stabilita a bezpečnost. Důležitým prvkem je bezesporu množství a kvalita pružin držících skákací plochu. Měly by být pevné a dobře namontované, aby se během skákaní náhodně neodpojily. Vnitřní ochranná síť žebřík a ochrana pružin by měly být samozřejmostí. Ochranná síť uvnitř je zárukou, že v případě pádu zabraní vypadnutí nebo uvíznutí končetiny mezi pružinami. Žebřík usnadňuje lezení. Pokud není součástí balení, vyplatí se jej zakoupit, protože umožňuje snadný vstup a výstup dovnitř a ven.
Zahradní trampolína - jaký materiál
Důležitou otázkou je, z jakého materiálu je vyrobena odrazová plocha na trampolínu. Nejčastěji se jedná o materiál, jako je polypropylen. Dobrá skákací plocha by měla být pevná a odolná. Kovové tyče obalené měkkou pěnou zajistí ochranu, aby nedošlo k oděrům a škrábancům pří náhodném nárazu. Trampolína, která je celou sezonu vystavena různým povětrnostním vlivům, jako je déšť a slunce, musí mít navíc materiál odolný vůči těmto nepříznivým faktorům. Nepříznivé podmínky mohou snížit životnost, ale také použitelnost trampolíny. Prvky jako je rám a pružiny jsou proto většinou pozinkované, pokryty práškovou barvou nebo jiným prostředkem, který je účinně chrání před korozí. Vhodným doplňkem, obzvlášť pokud je trampolína i mimo sezonu venku, je krycí plachta, která ji ochrání před znečištěním a poškozením vlivem počasí.
Trampolína - maximální zatížení konstrukce
Trampolína je prvkem. který rádi používají děti a dospělí, dětí spíš k zábavě a dospělí ke zlepšení pohybové koordinace. Na trampolíně můžeme provádět kromě skákaní, také různé cviky. Pro cvičení jsou obzvlášť vhodné fitness trampolíny do bytu. Základním kritériem pro výběr trampolín by měl být parametr, který udává jejich maximální zatížení. To má vliv nejen na kvalitu zábavy, ale především na bezpečnost těch, kdo ji používá. Přetížená trampolína se může zlomit, což může mít za následek pád, někdy z velké výšky a vážné zranění. Počet osob, které ji může používat, závisí na způsobu její výroby a kvalitě materiálů použitých na její konstrukci. Standardní modely používané na zahradě mají maximální nosnost 150 kg - 180 kg. Menší produkt může mít zatížení cca 100 kg, takže maximální hmotnost uživatele je zde velmi důležitá. Pokud trampolínu používá nejedno více uživatelů, i když jsou to pouze děti, je nutné zajistit, aby nebylo překročeno maximální zatížení udávané výrobcem, například 150 kg. Překročení zátěže je spojeno s rizikem poškození zařízení a ohrožení účastníků zábavy.
Bezpečnostní síť
Bezpečnostní síť je většinou součástí vybavení dětských trampolín. Naopak fitness trampolíny takové vybavení nemají, což je dáno jejich zamyšleným použitím. Odrazová plocha slouží pouze ke cvičení a nikoliv na složitější akrobacii. Existují dva typy zabezpečení, jako je vnější a vnitřní síť. Vysoká ochranná síť, nazývaná vnější síť, chrání před pádem za rám trampolíny. Vnější síť je obvykle namontována kolem rámu. Vnitřní síť chrání před nárazem do rámu a pádem mezi pružiny. To je skvělé řešení, pokud na okraji není kryt. Trampolína s vnitřní sítí zabraňuje uvíznutí ruky nebo nohy mezi pružiny. Velikost sítě vždy závisí na velikosti trampolíny. Například 305 cm vnitřní ochranná síť je vhodná pro trampolíny o průměru rovněž 305 cm. Z hlediska zabezpečení jsou velmi oblíbené typy trampolín s dvojitou ochranou na síti. Síť by měla být vyrobena z kvalitního materiálu. Nejčastěji síť je vyrobena z polypropylenu. Trampolína by měla mít také zapínání na zip a přezky. Pokud hledáte trampolíny do zahrady, které budou bezpečné pro nejmenší, takové zabezpečení se určitě osvědčí.
Jaká zahradní trampolína - malá nebo velká?
Skákání na trampolíně je jedinečný druh zábavy, který lze považovat i za sport. Zahradní trampolína, která je určena pro celou rodinu musí mít vhodnou velikost, aby uživatelům poskytla vhodnou skákací plochu. Mezi zahradními trampolínami najdete menší a větší modely, stejně jako zahradní bazény. Jaká je nejlepší trampolína? Záleží na věku a počtu uživatelů. Malá dětská trampolína může mít průměr přibližně 200 cm. Velmi malé modely jsou určeny pro fitness. Velká trampolína od cca 305 cm bude perfektní pro dospělé, teenagery nebo pro použití více dětmi současně. Pokud vaše zahrada umožňuje umístění trampolíny libovolné velikosti, bude výběr takto velké trampolíny o průměru například 366 cm či 400 cm pro skupinu dětí skvělým řešením. Nebo si můžete vybrat zahradní trampolínu různých tvarů. Jde o hranaté a kulaté modely. Nejoblíbenější je však bezesporu kulatý model. Další výhodou trampolíny je velmi snadná montáž. Mezi zákazníky jsou nejprodávanější trampolíny o velikostech 305 cm, 366 cm a 400 cm. Z naší nabídky doporučujeme například trampolínu Marimex 305 cm. Při koupi ovšem rovněž dbejte na to, aby v balení byla ochranná síť a žebřík, který umožní hlavně menším dětem dostat se na ně dostat. V našem internetovém obchodě najdete široky výběr modelů za rozumnou cenu. Nejlevnější modely pořídíte do 4 000 Kč, ty větší a vybavenější i za více než 10 000 Kč. Vše závisí na vašich představách a potřebách a otázka jak vybrat trampolínu bude pro vás nyní mnohem snadnější.
NECHTE SE INSPIROVAT!
Instalace trampolíny - návod krok za krokem
Dětské zahradní trampolíny - co stojí za to o nich vědět?
Jaké trampolíny jsou vhodné pro děti – pomůžeme Vám vybrat bezpečné zařízení