Sprchový kout s vaničkou – pohodlná alternativa pro vanu
Kdo netouží po pohodlné bublinkovém koupeli ve vaně? Je to jeden z nejlepších způsobů, jak se regenerovat a relaxovat. Teplá voda, spousta pěny, možná i meditační hudba a desítky svíček? Zní to velmi lákavě. Jeden problém zůstává. Ne každý si může dovolit prostornou vířivku v koupelně. Překážkou je nejen cena, ale i nedostatek místa. Mnohem méně místa zabírá sprchový kout. Ale můžete v něm zažít relaxační koupel? I když to tak nevypadá, není to nemožné. Přesvědčte se, jaké přednosti má sprchový kout s vaničkou oproti tomu, který ji nemá.
V tomto článku:
1. Vanička se sprchovou kabinou – čas na relax
2. Sprchové kouty s vaničkou a jejich domácí použití
3. Užitné přednosti rohových sprchových koutů s vaničkou
4. Sprchový kout se sprchovou vaničkou - možnost uspořádání
5. Jakou kabinu se sprchovací vaničkou vybrat?
Vanička se sprchovou kabinou – čas na relax
Nespornou výhodou koupelnové kabiny se sprchovou vaničkou je možnost relaxační koupele v ní. Musíte ale přiznat, že to určitě není úroveň komfortu, jakou zaručuje vířivka, ale v případě malé koupelny je to lepší než nic, že? Sprchové vaničky mohou mít opravdu značnou hloubku, takže voda do nich napuštěná vám dává spoustu možností při koupání. Dokonce i dospělý se může vykoupat v teplé stojaté vodě.
Tato funkce sprchového koutu se sprchovou vaničkou je ještě důležitější pro děti. To ony nejčastěji používají vanu, málokdy sprchu. Snadněji se umyjí ve stojaté vodě. Toto řešení jim také umožňuje možnost zábavy při koupání, jakou by malé děti nemohly mít například v kabině walk – in. Starší lidé, se sníženou pohyblivostí také rádi použijí sprchovou vaničku. Vstup do vany s vysokými stěnami by pro ně mohl být skutečným problémem. Sprcha umožňuje rychlé osprchování a pohodlné koupání vsedě, což umožňuje speciální sedadlo ve formě speciálního vyhloubení.
Sprchové kouty s vaničkou a jejich domácí použití
Ačkoli to není první funkce vany, která nám přijde do hlavy, hluboké sprchové vaničky mohou být užitečné například při ručním praní. Tradiční sprcha se k tomu nedá použít. Vana nebo jen hluboká vanička je něco jiného. Můžete si v nich snadno vyprat oblečení, ale také udělat mnohem více - například vykoupat si svého domácího mazlíčka. Pro lidi se čtyřnohými mazlíčky sprchový kout s hlubokou sprchovou vaničkou může být neocenitelný.
Užitné přednosti rohových sprchových koutů s vaničkou
K užitným výhodám rohových sprchových koutů se sprchovou vaničkou patří mimo jiné jejich snadná montáž. Na rozdíl od kabin walk-in je můžete instalovat do každého bytu a nepředstavuje žádné velké výdaje. Sprchování bez vaničky (někdy bez dveří) vyžaduje více místa, může stát hodně, ale také generovat problémy s instalací, které lze jen stěží očekávat. Sprchový kout se sprchovou vaničkou je vždy vhodně tvarován a zabraňuje zaplavení koupelny.
Sprchový kout se sprchovou vaničkou - možnost uspořádání
Vestavěné sprchové kouty se sprchovou vaničkou mají tu výhodu, že se snadno začleňují do koupelnového designu. Jejich vanička se z vnějšku obkládá keramikou, stejně jako všechny stěny v místnosti. Díky tomu je tento prvek plně v souladu se zbytkem interiéru. Toto řešení samozřejmě také šetří prostor v koupelně. Sprchový kout zabírá mnohem méně místa než vana a lze ho umístit do kteréhokoliv rohu. Volný prostor, který vznikne tímto způsobem, může být použit pro jiná zařízení nebo ponechán volný. Pamatujte, že prostor ovlivňuje charakter místnosti – tam, kde máme hodně prostoru, cítíme se mnohem lépe než v těsných a přeplněných interiérech.
Jakou kabinu se sprchovací vaničkou vybrat?
Jedním z kritérií, které musíte vzít v úvahu při výběru sprchového koutu se sprchovou vaničkou, je jeho velikost. Za optimální se považuje rozměr 90x90 centimetrů. Na trhu se můžete setkat s kabinami 80x80 nebo 70x70, ale ty pro některé osoby mohou být opravdu nekomfortní. Lepším řešením je někdy zvolit asymetrickou kabinu. Tyto kabiny mají obvykle obdélníkový základ, čímž se sprchové vaničky stávají více podobné vanám. Mohou mít délku až 120 - 140 cm. Co se týče výšky kabin, ty, které jsou určeny pro hluboké sprchové vaničky, budou mít přibližně 170 cm.
Důležitý bude také tvar kabiny (a tím i její sprchovévaničky) a typ použitých sprchových dveří. Nejčastěji se můžete setkat s rohovými kabinami (se čtvercovými nebo čtvrtkruhovými vaničkami). Nástěnné modely sdílejí s koupelnou už ne dvě, ale pouze jednu stěnu. Obdélníkové sprchové vaničky jsou v tomto případě běžnější. V každém z výše uvedených typů lze instalovat zároveň výklopné jak i posuvné dveře. První z nich budou vyžadovat o něco více místa, druhé budou vhodné do méně prostorných koupelen.
Pokud si nemůžete dovolit vanu, nevzdávejte se všech jejích funkcí. V mnoha případech ji může zastoupit sprchový kout s hlubokou vaničkou. Různé varianty se nacházejí v rozsáhlém sortimentu Baumax. Cenově dostupné ceny sprchových kabin s vaničkou uspokojí i ty, kdo hledají nejekonomičtější řešení.
NECHTE SE INSPIROVAT!
Jak zařídit koupelnu se závěsnou skříňkou v hlavní roli?
Koupelna snů - základ pro pohodlí a luxus pro každého
Typy koupelnových obkladů. Které z nich se těší největší popularitě?